Як здійснити виїзд дитини за кордон з одним із батьків?


Якщо вашій дитині доведеться в недалекому майбутньому поїздка за кордон, а супроводжувати його у вас не виходить, то можливі два варіанти розв'язання проблеми.

Варіант перший – дитина їде з іншим батьком. Чинне законодавство не завжди чітко може відповісти на деякі питання, що виникають у різних ситуаціях. Так, стаття 20 Федерального закону, прийнятого 15.08.1996 року, № 114-ФЗ, свідчить, що неповнолітні громадяни залишають територію своєї країни з батьками (або одним з них), опікунами, піклувальниками або усиновлювачами. Стаття 21 цього ж закону вказує, що якщо один з батьків (опікунів, піклувальників, усиновителів), не згоден з виїздом дитини з країни, то ситуація розбирається в суді. Готель Мисливець ціна проживання в якої невисока, вас влаштувала? Вона обрана вами для відпочинку сім'ї або дитини з одним і батьком? Чудово, адже при поїздках в межах країни дозволи не потрібні.

Нерідко на кордоні виникають суперечки між туристами і працівниками прикордонної служби, коли останні вимагають дозвіл на виїзд дитини з країни. Якщо дитина виїжджає за межі батьківщини з одним з батьків, то згода другого з батьків не обов'язково, якщо від нього не надходило заяви про незгоду на виїзд свого чада з країни. Це розпорядження прийнято прикордонною службою 27 червня 2007 року.

Заява про незгоду та порядок його подання встановлений уповноваженим федеральним органом виконавчої влади. Воно подається особисто батьком (опікуном, усиновителем або опікуном) в органи місцевої міграційної служби або до органу прикордонного контролю. Якщо ж заявник проживає за межами РФ, то заява подається в дипломатичне представництво Російської Федерації.

Заява складається українською мовою, у ньому вказуються всі дані заявника, а також неповнолітнього громадянина РФ. До заяви додаються документ, що посвідчує особу заявника і пакет документів, які підтверджують батьківські права по відношенню до дитини.

Заяву не буде розглянуто, якщо не враховані всі вимоги до нього, а також, якщо вступило в силу рішення суду, що дозволяє виїзд неповнолітнього громадянина за кордон. Готель на Кольоровому Бульварі вартість якого в міжсезоння нижче, дозволить батькам і дитині насолодитися красою центру Москви і відвідати найцікавіший цирк країни.

Варіант другий – дитина їде без батьків.

У цьому разі неповнолітньому необхідно мати при собі закордонний паспорт на виїзд з держави. Згідно зазначаються строки виїзду і держава, в яке дитина виїжджає. Згода достатньо отримати від одного з батьків, якщо від іншого не надходила заява про незгоду.

 
Вверх